Katalog> Ručné ovladanie

36803 a 36802

36803 a 36802

Toto zariadenie ovláda jednou pákou brzdu a plyn. Plyn pridávame otáčaním konca brzdovej páky okolo volantu smerom dole. Za jazdy teda stačí mať položenú ruku na páke alebo je možné plyn zaaretovať. Zabrzdíte rovnakou pákou tlakom od seba. Pri brzdení sa pridaný plyn sám vráti na voľnobeh. Toto ovládanie je vhodné hlavne pre autá s automatickou prevodovkou.

36600

36600

Toto zariadenie ovláda jednou pákou brzdu a plyn. V Európe známe ako Push & Pull. Pre svoju spoľahlivosť, jednoduchosť a nízku cenu ide o veľmi obľúbené ovládanie. Ťahom k sebe (k volantu) pridávame plyn. Tlakom od seba zabrzdíme. Ovládanie je vhodné hlavne pre autá s automatickou prevodovkou.

903 / B1, B3, B4

903 / B1, B3, B4

Držiak na volant anatomický.

907FV

907FV

Nový model brzdy vypĺňa medzeru po klasickej brzde CN ktorá pred 2 roky skončila. Nový dizajn a moderné spracovanie povrchu ukazuje, že zákazník sa má na čo tešiť.

Klasická brzda 907

Klasická brzda 907

Brzdová páka pod volantom na pravú ruku s aretáciou. Predáva sa, už viac ako 20 rokov a zákazníci sú na ňu zviknutý.

Brzda 907P

Brzda 907P

Brzda z podlahy umožní zachovať nastavanie volantu. Ovládanie páky je rovnaké ako u páky pod volantom. Aretácia je na prednej strane brzdy.

Premostenie prepínačov

Premostenie prepínačov

Premostenie smeroviek alebo tempomatu pomocou páčky na druhú stranu sa používa v prípade, že elektronické tlačidlá nie sú vhodné. Páčka sa dá tvarovať podľa potrieb zákazníka.

Brzda 907P + (M alebo El)

Brzda 907P + (M alebo El)

907P je brzdová páka pod volantom ukotvená na podlahe. To umožňuje zachovať nastavovanie polohy volantu. Ovláda sa pravou rukou tlakom od seba.

36200

36200

Brzda a plyn na jednej páke 36200 NL-IF / DX Toto zariadenie ovláda súčasne jednou pákou brzdu i plyn. Plyn pridávame otáčaním konca brzdovej páky okolo volantu smerom dole. Brzdíme rovnakou pákou tlakom od seba. Pri brzdení sa pridaný plyn sám odpojí na voľnobeh.
Ovládanie plynu je elektronické, stačí malá sila. Koncová časť brzdovej páky sa dá výškovo nastaviť. Páčku pre pridávanie plynu je možné vytvarovať podľa postihnutia zákazníka.

1096

1096

Nový infraovladač združených prepínačov.

Toto 12 prvkové infra ovládanie prepínačov pod volantom je malá škatuľka s guľou umiestnená na volante. Zariadenie je ergonomicky dokonalé. Guľu s ovládaním je možné ľahko sňať rýchloupínacím tlačidlom uprostred gule. Ovládač má vlastné batériu, ktorá sa dobíja zo zapaľovača. Tlačidlá ovládača možno obsluhovať ľavou alebo pravou rukou. Pri otáčaní volantu udržuje ovládač stále rovnaký smer. Podsvietenie tlačidiel ma svoj vlastný vypínač. Zariadenie má senzor, ktorý pri zotmení automaticky zapne alebo vypne svetla. Pôvodný ovládanie zostáva zachované.

912

912

Ide o ekonomické zariadenie schopné plne ovládať spojkový pedál pomocou infračerveného senzora na radiacej páke. Rozjazd je priamo regulovaný plynom a rýchlosťou pohybu vozidla. Po vypnutí ovládania vypínačom je auto okamžite schopné prevádzky s pôvodným pedálom spojky.

898/Pn

898/Pn

Nový prepínač svetiel a smeroviek, presmerováva ovládanie z ľavej strany na pravú.

898/P

898/P

Inverzný prepínač svetiel - páčka presmerováva na pravú stranu prepínanie smerových svetiel, diaľkových svetiel a húkačky. Umožňuje tak jednou rukou ovládať všetky prepínače pod volantom. Spínače majú vnútorné osvetlenie pre prevádzku v noci.

907 / 905

907 / 905

905 - je páčkový plyn, ktorý rieši jednoduchým spôsobom pridávanie plynu u áut s airbagom. Montáž je možná na väčšinu áut. Ovládanie plynu vyžaduje minimálnu silu a je veľmi ľahko zvládnuteľné. Páčka sa ovláda ľavou rukou smerom dole okolo volantu.  

907 - je klasická brzdová páka pod volantom ovládaná pravú ruku tlakom od seba. Páka má aretáciu zabrzdenej polohy a tlačidlo pre húkačku. Je možné na ňu umiestniť vypínanie poloautomatickej spojky "912S" pri náhlom brzdení.

1094

1094

Infraovládanie združených prepínačov pod volantom je malá krabička na držiaku s guľou umiestnenou na obvode volantu.

Brzda a plyn F1 evo

Brzda a plyn F1 evo

Páka je namontovaná v podlahe na pravej strane. To umožňuje zachovať nastavovanie polohy volantu. Ovláda sa pravou rukou tlakom od seba. Páka má aretáciu zabrzdenej polohy a tlačidlo pre húkačku. Nové riešenie krytu ovládacej páky dovoľuje oprieť si nohu o brzdovú páku.

907 / 906 GV-IF NT

907 / 906 GV-IF NT

Brzda a plyn 906 GV - je elektronický plyn, ktorý rieši predpis ovládania volantu oboma rukami pri súčasnom pridávaní plynu u áut s airbagom. Montáž je možná na všetky typy volantov. Ovládanie plynu vyžaduje minimálnu silu a je veľmi ľahko zvládnuteľné.

932 syncro

932 syncro

Syncro drive je automatická elektronická spojka, ktorá rieši jednoduchým spôsobom ovládanie spojkového pedálu. Montáž je možná na všetky typy áut. Výkonná ovládacia jednotka spojky má malé rozmery a vodeodolné púzdro. To umožňuje jej umiestnenie bez problémov v priestore motora.

Brzda 907P evo

Brzda 907P evo

Páka je namontovaná v podlahe na pravej strane. To umožňuje zachovať nastavovanie polohy volantu. Ovládaná je pravou rukou tlakom od seba. Páka má aretáciu zabrzdenej polohy a tlačidlo pre húkačku. Nové riešenie krytu ovládacej páky dovoluje opreť si nohu o brzdovú páku.