Katalog> Ručné ovladanie> Plyny a brzdy

36803 a 36802

36803 a 36802

Toto zariadenie ovláda jednou pákou brzdu a plyn. Plyn pridávame otáčaním konca brzdovej páky okolo volantu smerom dole. Za jazdy teda stačí mať položenú ruku na páke alebo je možné plyn zaaretovať. Zabrzdíte rovnakou pákou tlakom od seba. Pri brzdení sa pridaný plyn sám vráti na voľnobeh. Toto ovládanie je vhodné hlavne pre autá s automatickou prevodovkou.

36600

36600

Toto zariadenie ovláda jednou pákou brzdu a plyn. V Európe známe ako Push & Pull. Pre svoju spoľahlivosť, jednoduchosť a nízku cenu ide o veľmi obľúbené ovládanie. Ťahom k sebe (k volantu) pridávame plyn. Tlakom od seba zabrzdíme. Ovládanie je vhodné hlavne pre autá s automatickou prevodovkou.

Brzda 907P + (M alebo El)

Brzda 907P + (M alebo El)

907P je brzdová páka pod volantom ukotvená na podlahe. To umožňuje zachovať nastavovanie polohy volantu. Ovláda sa pravou rukou tlakom od seba.

36200

36200

Brzda a plyn na jednej páke 36200 NL-IF / DX Toto zariadenie ovláda súčasne jednou pákou brzdu i plyn. Plyn pridávame otáčaním konca brzdovej páky okolo volantu smerom dole. Brzdíme rovnakou pákou tlakom od seba. Pri brzdení sa pridaný plyn sám odpojí na voľnobeh.
Ovládanie plynu je elektronické, stačí malá sila. Koncová časť brzdovej páky sa dá výškovo nastaviť. Páčku pre pridávanie plynu je možné vytvarovať podľa postihnutia zákazníka.

907 / 905

907 / 905

905 - je páčkový plyn, ktorý rieši jednoduchým spôsobom pridávanie plynu u áut s airbagom. Montáž je možná na väčšinu áut. Ovládanie plynu vyžaduje minimálnu silu a je veľmi ľahko zvládnuteľné. Páčka sa ovláda ľavou rukou smerom dole okolo volantu.  

907 - je klasická brzdová páka pod volantom ovládaná pravú ruku tlakom od seba. Páka má aretáciu zabrzdenej polohy a tlačidlo pre húkačku. Je možné na ňu umiestniť vypínanie poloautomatickej spojky "912S" pri náhlom brzdení.

Brzda a plyn F1 evo

Brzda a plyn F1 evo

Páka je namontovaná v podlahe na pravej strane. To umožňuje zachovať nastavovanie polohy volantu. Ovláda sa pravou rukou tlakom od seba. Páka má aretáciu zabrzdenej polohy a tlačidlo pre húkačku. Nové riešenie krytu ovládacej páky dovoľuje oprieť si nohu o brzdovú páku.

907 / 906 GV-IF NT

907 / 906 GV-IF NT

Brzda a plyn 906 GV - je elektronický plyn, ktorý rieši predpis ovládania volantu oboma rukami pri súčasnom pridávaní plynu u áut s airbagom. Montáž je možná na všetky typy volantov. Ovládanie plynu vyžaduje minimálnu silu a je veľmi ľahko zvládnuteľné.