Kontaktní informace
Jozef Maláň
+421 0903 460 181
jozef.malan@gmail.com

Ladislav Dobranský
+421 0556 950 072
dobransky.ladislav@gmail.com

Často kladené otázky

Aký automobil by ste mi odporúčali?

Neexistuje jeden univerzálny a najlepší automobil. Odpoveď je vždy individuálna vzhľadom na konkrétne potreby zákazníka. Vždy je potrebné zvážiť všetky okolnosti.

Napríklad:

a) Koľko peňazí mám k dispozícii?

To bude dôležité na základnú orientáciu v ponukách vozidiel rôznych značiek, vylúčite tie, na ktoré tzv nedosiahnete. A potom už zostáva len porovnávať ponuky, sledovať rôzne akcie.

b) Koľko ľudí budem prevážať?

Odpoveď je dôležitá pri preprave vozíka. Ponúka sa klasická otázka "kam s ním"? A odtiaľ plynúce otázka na ďalšie špeciálne úpravy. Ešte pred kúpou vozidla si určite vyskúšajte, ako sa vám do auta nasadá a či sa vám do zamýšľaného priestoru vozík skutočne pohodlne vojde. To aby ste neskôr neboli nepríjemne prekvapení.

c) Súčasný trend napríklad výrobcom velí konštruovať silnejší dvere aj prahy, takže sedadlo vodiča býva často pomerne ďaleko pre nastupovanie z vozíka. Aj takéto problémy sú riešiteľné napríklad vďaka vhodnej presadacej sedačke. Ale je treba o nich uvažovať ešte skôr, než auto kúpite a pri súčasnom systéme financovania potrebné navýšenie ceny včas zahrnúť do celkovej kalkulácie.

Odpoveďami na tieto jednoduché otázky zabránite nepríjemným prekvapeniam. Z ekonomického hľadiska je možné všeobecne zhrnúť, že vždy treba vyberať automobil, ktorý potrebuje čo najmenej úprav.

Je lepšie nové vozidlo alebo ojazdené auto?

Nie každý dosiahne vzhľadom na svoje finančné možnosti, na nové vozidlo. Ale najmä telesne postihnutý človek sa potrebuje na svoje auto plne spoľahnúť, preto je lepšie voliť lacnejšie nové auto ako luxusný ojazdený voz.

Aj vzhľadom na to, že na ďalší príspevok dosiahnete až po uplynutí niekoľkých rokov a  automobil je potrebné individuálne pomerne nákladne upraviť, voľte vždy vozidlo alespoň zánovné.

Je možné ovládanie z automobilu premontovať do ďalšieho vozidla, ktorý si kúpim?

Samozrejme.

Ručné ovládanie aj ďalšie úpravy, ktoré v aute môžeme vykonať bývajú pomerne nákladné, a preto vždy počítame s tým, že si ich zákazník môže nechať premontovať aj do ďalšieho vozidla, ktorý si kúpi.

Podmienkou je odborná demontáž a montáž v našom alebo spolupracujúcim servisu.

Akú značku automobilu mám zvoliť?

Rozhodnutie je len a len na vás. Každý má iné predstavy o pohodlí jazdy, praktickosti usporiadania interiéru a samozrejme o cene.

Vždy je však potrebné vziať do úvahy dostupnosť servisu, cenu náhradných dielov, predpokladanú poruchovosť a v neposlednom rade aj možné riziko odcudzenia.

Aké ručné ovládanie je pre mňa najvhodnejší?

Ručných ovládanie je celý rad, v zásade sa delia na mechanické systémy a elektronické. Elektronické vyžadujú menšiu silu pri ovládaní a vyznačujú sa vyšším komfortom jazdy. Mechanické systémy sú zase ekonomickejšie a niektorým ľuďom vyhovujú lepšie ako citlivá elektronika.

Našim klientom sa vždy snažíme vychádzať maximálne v ústrety, dbáme na kvalitu a vždy sa snažíme pre zákazníka nájsť také optimálne riešenie, aby pre neho automobil skutočne znamenal slobodu pohybu a radosť zo života.